Formularz kontaktowy:

Wiadomość:


Obiektyw

Każdy fotograf świadczący w profesjonalny sposób swe usługi, pośród licznie zgromadzonego wysokiej klasy sprzętu, posiada zazwyczaj do swej dyspozycji kilka rożnego rodzaju obiektywów dobieranych zależnie od potrzeby i miejsca, w którym to będą wykonywane zamówione zdjęcia. Od zastosowanego obiektywu w aparacie zależy bowiem jakość wykonywanych zdjęć.

Odpowiednio dobrany obiektyw aparatu nadaje znaczną pewność wykonaniu zdjęcia zgodnego z naszymi założeniami i oczekiwaniami. Obiektyw zależnie od zastosowania wartości ogniskowej możemy podzielić na obiektyw typu standardowego, wykorzystywane one bywają przeważnie w celu wykonywania portretów. Kolejnym rodzajem będzie bez wątpienia obiektyw szerokokątny, wykorzystywany zazwyczaj przy fotografowaniu krajobrazu oraz w pomieszczeniach o charakterze zamkniętym.

Będziemy mieli możliwość spotkania się także z obiektywem długoogniskowym nieco inaczej nazywanym również teleobiektywem. Takie obiektywy znajdują przeważnie zastosowanie, gdy wykonywana jest fotografia wymagająca odpowiedniego przybliżenia względem znacznej odległości obiektu. Jest to rodzaj obiektywu najczęściej wykorzystywanego przez "łowców sensacji" i dziennikarzy popularnie nazywanych "paparazii".
Copyright © 2011 Fotofgrafia.