Formularz kontaktowy:

Wiadomość:


Przesłony

Każda przysłona lub też dosyć często inaczej spotykana nazwa, jaką jest przesłona aparatu fotograficznego, a właściwie rzecz biorąc to jego obiektywu jest rodzajem specjalnej mini kurtyny, którą to fotograf musi wykorzystać w celu wykonania wysokiej, jakości zdjęcia. Podstawowym zadaniem tego elementu jest wpuszczanie odpowiednich ilości światła do wnętrza aparatu.

Innym równie ważnym zadaniem każdej przesłony jest bez wątpienia jej wpływ na ogólną głębie ostrości. W celu uzyskania większej głębi ostrości należy zastosować przysłonę posiadającą zwiększoną wartość własną. Głębia ostrości jest zależna także od ogniskowej aparatu. Warto w tym miejscu wspomnieć także, iż dokonując regulacji wartości przysłony zyskujemy możliwość wpływu na rozdzielczość obiektywu.

Krotko mówiąc jest to jeden z podstawowych elementów aparatu fotograficznego, bez którego właściwego użycia nie będzie możliwa do uzyskania z naszej strony dobrej jakości fotografia. Nauka umiejętnego ustawienia przysłony wiąże się zazwyczaj z wieloma próbami podczas wykonywanych przez nas zdjęć.
Copyright © 2011 Fotofgrafia.